Bahar Botanik Peyzaj'a Hoş Geldiniz

Telefon: 0 (212) 351 88 82
0 (532) 270 09 71

Bizi aramaktan çekinmeyin

Danışmanlık Hizmeti


 Büyük ve  küçük ölçekte  birçok alanda projelendirme  ve uygulama hizmeti veren Bahar Botanik Peyzaj 'da aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.

Danışmanlık

  1.  Bitkisel Peyzaj Projeleri; Bahçelerin fiziksel ve biyolojik özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanan projelerdir. Güneş durumu (gölge, yarı gölge, güneşli), toprak durumu, alanın büyüklüğü ve kullanıcı istekleri doğrultusunda bir tasarım yapılarak oluşturulan sunumlarımız AutoCAD, Photoshop, 3D MAX ve Sketchup programlarında hazırlanır ve sizlerin beğenisine sunulur.
  2.  Otomatik Sulama Sistemleri Projeleri; Bahçede bulunan bitki ve çim alanlarının düzenli ve homojen sulaması için hazırlanan projelerdir. Damlama boruları, sprinkler, rotor sprinkler, timer, sulama hattı boruları, basınç düzenleyiciler, otomatik sulama sistemi projelerinin birer parçasıdır. Ziraat Mühendislerimiz tarafından en ince ayrıntılarına kadar özenle hazırlanan projelerde alanlarda su dağılımında homojenlik amaçlanır.
  3.  Drenaj Projeleri; Bahçelerde biriken fazla suyun alandan uzaklaştırılmasını sağlayan projelerdir. Sağlıklı bitki ve çim gelişimi için önemlidir.
  4.  Aydınlatma Projeleri; Bahçeleri gece de yaşanılır kılmak için hazırlanan projelerdir. Bu projelerde kontrol panosu ve elektrik hatlarının geçtiği hatlar ve kullanılacak armatürlerin yerleri planlanır. Aydınlatma projeleri yüksek aydınlatmaları, alçak aydınlatmaları, spot aydınlatmaları ve hemzemin aydınlatmalarını içerebilir.
  5. Sert Zemin Projeleri; Peyzaj Mimarisinde kullanılan taş malzemeler, prekast beton malzemeler dış mekanların vazgeçilmez döşeme taşı olarak kullanılmaktadır. Doğal taş ve rustik taş, vurgulu yüzeyi ve çeşitli döşeme olanakları ile mekanlarınıza sınırsız fikir özgürlüğünü yansıtan alternatifler sunmaktadır. Sert zemin tasarımlarımız, dekoratif görünümü ile ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap vermek üzere tasarlanmaktadır.

Tüm danışmanlık hizmetlerimiz TMMOB tarafından bilirkişi yetkisi almış olan peyzaj mimarlarımız tarafından yapılmaktadır. Yapılacak veya yapılmakta olan peyzaj işlerine ait şartnamelerin hazırlanması, fizibilite raporlanın sunulması, uygulama işlerinin kontrol edilip şartnamelere uygun bir şekilde yapılmasının sağlanması işlemleridir.